Home Prečo k Vesne    Grebastica Okolie Ako k nám Ubytovanie  Cenník Rezervácie Kontakt Galérija

Croatian Touristic Board
Šibensko- knínsky okres

sa nachádza na strednom Jadrane. Má rozlohu 2939 km2 a 112 070 obyvateľov. Zvláštnosťou Šibensko-knínskeho okresu sú dva národné parky, Krka a Kornati. Má členité pobrežie s 242 ostrovmi. Mestá a obce poskytujú návštevníkom bohatú turistickú ponuku. Mnohé kultúrne a historické pamiatky, bohatá gastronomická ponuka, prírodné krásy, možnosti aktívneho oddychu činia tento región žiadaným dovolenkovým hit cieľom.

link: www.sibenik-tourism.com


Šibenik

Šibenik prestierajúci sa popri zaplavenom ústí rieky Krky je najmalebnejším mestom na východnom pobreží Jadranu. Prva zmienka o meste pochádza z roku 1066. Histor Tické jadro Šibenika s mnohými kostolomi a kláštromi, kamennými budovami a palácmi zdobenými portálmi a erbmi slávnych rodov rozpráva o bohatom kultúrnom dedičstve mesta.
Katedrála sv.Jakuba je najvýznamejším miestom, ktoré v meste Šibenik. Bola postavená v goticko-renesančnom slohu pod vedením slávnych majstrov stavitel’ov Juraja Dalmatínca a Nikolu Firentínca. V roku 2000 bola zaradená do Zoznamu svetového didičstva UNESCO.


Prírodné krásy

Národný park Krka je prírodným fenoménom dalmatínskeho krasu. Na miestach, cze ktoré si rieka Krka kliesni cestu k moru, vytvàra sedem hrmotných, malebných vodopádov, z ktorých najznámejšie Roški slap a Skradinski buk predstavujú najväčšiu krápinkovú bariéru v Európe.

link: www.krka.hr


Národný park Kornati predstavuje jedinečné zoskupenie ostrovov, skalných útesov a bràl. Fascinujúcu prírodnú scenériu dotvárajú vysoké morské skalnaté výbežky, avšak aj usilovnost’ l’udských rúk: kamenné stavby a kamenné múriky budované na sucho - zvlášnost’ a svojráznost’ stredomorskej krajiny.

link: www.kornati.hr


Aktívna dovolenka

Všetci, ktorý od dovolenky očakávajú viac, než len slnko, more a opaľovanie na pláži, v Šibensko-knínskom okrese môžu nájsť rôzne ponuky aktívnej dovolenky: potápanie, bungee-jumping, turistika, bycikľovanie, rôzne vodné športy, volejbal na piesku, windsurfing a rôzne iné formy športu a zábavy...

  ::: Vesna Apartmány :::  info.vesna.cro@gmail.com : + 385 22 577 265 + 385 98 556 930 * Grebaštica *
 
   < Web Manufactura 2009. >