Home Prečo k Vesne    Grebastica Okolie Ako k nám Ubytovanie  Cenník Rezervácie Kontakt Galérija

Croatian Touristic Board
Grebastica Grebastica

Grebastica je kľudná obec v strednej Dalmácii, v blízkosti mesta Šibenik. Nachádza sa v hlbokom morskom zalive, ktorý vyniká čistým morom. Obyvateľia Grebaštice vás uvítajú s mimoriadnou radosťou, vďaka čomu sa tu nebudete cítiť ako cudzinec, ale ako starý priateľ. Mediteránska mierna klíma na vás bude účinkovať tak, že sa budete cítiť dobre na tele, aj na duchu. Aj keď obyvatelia Grebaštice sa snažia žiť moderným životom, sú hrdý na svoje tradície a zvyky, ktoré sú prítomné na každom kroku a ktoré s vami nesebecky podelia.


 
Hlavná pláž v Grebaštici je štrkovitá, veľmi vhodná pre deti. Na samotnej pláži je možný prenájom lehátiek. Úkryt pred slnkom nájdete pod korunami tamarisov, ktoré sú posadené pozdĺž celej pláže. Osvieženie po kúpaní môžete vyhľadať v baroch s terasami, ktoré majú pohľad na more a v ktorých vám pripravia chladné nápoje, zmrzlinu alebo niečo za jesť.Bohatú gastronomickú ponuku s autochtonnými špecialitami, ale aj s každodennými jedlami, nájdete v niekoľkých reštauráciach v obci. Tu sa nachádza aj samoobsluha s potravinami, čerstvým ovocím a zeleninou, pizzérie, cukráreň a turistická kancelária so zmenárňou.
Obyvatelia Grebaštice sú známi pestovaním viniča a výrobou vína, olivového oleja, fíg a iných mediteránskych plodín, ktoré radi ponúkajú na predaj, alebo na vyskúšanie.

Okrem prírodných krás, čistého mora a mediteránskej klímy, Grebaštica sa môže pochváliť bohatým historickým a kultúrnym dedičstvom. V obci je veľmi aktívna kultúrno-umelecká spoločnosť "Bedem", ktoré má veľmi dlhú tradíciu v zachovávaní tradícií a zvykov, piesní a tancov tohto kraja. Počas leta sa v Grebaštici pre hostí a návštevníkov organizujú vystúpenia, z ktorých je mimoriadne významný večer folklóru, ktorý sa organizuje počas druhého víkenda v auguste a ktorého sa zúčastňujú najlepšie kultúrno-umelecké spoločnosti Chorvátska.

  ::: Vesna Apartmány :::  info.vesna.cro@gmail.com : + 385 22 577 265 + 385 98 556 930 * Grebastica *
 
   < Web Manufactura 2009. >